İş Adamları Göçmenlik

Kanada'nın güçlü bir ekonomik kültürü vardır. Burada iş ya da yatırım yapmak istiyorsanız, Kanada'ya yatırımcı göçmen olarak gelmeye hak kazanabilirsiniz.

İş adamları göçmenlerin Kanada'ya yatırım yapabilecek veya Kanada'da bir iş kurabilecek olmaları ve güçlü ve refah içinde bir Kanada ekonomisinin gelişmesini desteklemeleri beklenmektedir. İş Adamları Göçmenlik Programı iş tecrübesi olan insanları Kanada'ya çekmeyi amaçlamaktadır.

İş adamları göçmenler, Kanada'ya ekonomik açıdan yerleşebilme kabiliyetleri temeline dayanarak seçilirler.

İş Adamı Göçmenler Dört Sınıfa Ayrılırlar:

Yatırımcılar: Federal ve Quebec Yatırımcı Göçmenler

Yatırımcı Göçmen Programı deneyimli kişileri ve sermayeyi Kanada'ya çekmeyi amaçlar. Yatırımcıların iş tecrübelerinin olması, en az CAD$1,600,000 tutarında varlıkları olması ve CAD$800,000 tutarında bir yatırım yapmaları gerekmektedir.

Müteşebbisler ve Girişimciler

Müteşebbis Programı, Kanada'da şirket sahibi olacak ve şirketi faal bir şekilde yönetecek, Kanada ekonomisine katkıda bulunacak ve istihdam yaratacak tecrübeli insanları çekmeyi amaçlar. Müteşebbislerin iş tecrübelerinin olması, en az CAD$300,000 tutarında varlıkları olması ve Kanada'ya geldiklerine bu koşullara sahip olmaları gerekmektedir.

Kendini İstihdam Edenler

Kendini istihdam edenlerin kendi işlerini kurma niyetleri ve kabiliyetleri olmalıdır. Bu kişilerden Kanada'nın kültürel veya atletik hayatına katkıda bulunmaları beklenmektedir. Kanada'da bir çiftlik satın alarak veya işleterek kendi istihdamlarını yaratabilirler.

Eyalet Adayları

Kanada'da bulunan birçok eyalet, göçmenlerin kendi eyaletlerine yerleşmelerini ve ekonomilerine faydalı olmalarını teşvik etmek için programlar sunmaktadır. Çoğu Kanada eyaletinin Kanada Hükümeti ile, eyalete yerleşmek isteyen göçmenleri seçmede doğrudan bir rol oynamalarını sağlayan bir anlaşması vardır.

Kanada'nın eyaletlerinden birine Eyalet Adayı olarak göç etmeyi istiyorsanız, ilk önce yerleşmek istediğiniz eyalete başvurmanız gerekmektedir. Eyalet, başvurunuzu kendi göçmenlik ihtiyaçları çerçevesinde ve sizin eyalete yerleşmedeki samimi niyetiniz doğrultusunda dikkate alacaktır. Kanada'ya göçmenlik başvurusu yapmadan önce, Eyalet Adayları eyalet adaylığı sürecinden geçmelidirler.

  • Alberta
  • British Columbia
  • Manitoba
  • New Brunswick
  • New Foundland ve Labrador
  • Nova Scotia
  • Prince Edward Island
  • Saskatchewan
  • Yukon

Şahsi niteliklerinizin ve sahip olduğunuz iş deneyimlerinizin hangi eyelet veya eyalatler göçmenlik kriterlerince değerlendirilebilmesi için ÜCRETSİZ başvuru formumuzu doldurabilirsiniz. Tarafımıza vereceğiniz bilgiler gizlilik ilkesiyle saklanacaktır.