Yatirimcilar

Quebec Yatırımcı Göçmen Programi

Bir Kimsenin Yatırımcı Göçmen Olabilmesi İçin

 • Kişisel meşru ekonomik faaliyetleri sonucunda en az CAD$1,600,000 tutarında kişisel bir servet edinmiş olmalıdır.
 • En az 2 yıllık tam zamanlı yönetim tecrübesi olmalıdır. Söz konusu olan her iki yılda yasal bir endüstriyel veya ticari veya zirai işletmede edinilmiş, materyal, finansal ve insan kaynakları planlaması, yönetimi ve denetimi tecrübesi olmalıdır.
 • Commission des Valeurs Mobilières du Quebec (Quebec Securities Commission) = Quebec Menkul Kıymetler Komisyonu tarafından kabul edilmiş bir finansal aracı kurum vasıtası ile beş yıl süreli, CAD$800,000 tutarlı bir yatırım taahhüdü altına girmelidir. Sözü geçen finansal aracı kurum ile bir Yatırım Anlaşması imzalanır. Bu yatırım, Investissement Quebec = Quebec Yatırım'ın bir yan kuruluşu olan IQ Immigrants Investisseurs Inc. = IQ Yatırımcı Göçmenler A.Ş.'ye küçük ve orta ölçekli şirketler için hazırlanan bir yardım programını finanse etme amacı ile yatırılacaktır. Yatırım Quebec Hükümeti tarafından tamamıyla garanti edilmektedir.
 • Quebec Eyaleti'nde yerleşme niyetini ifade etmelidir.

Seçenekler

Kredili
Yatırımcının CAD$180,000 tutarında bir ödeme yapmasını gerektirir. Finansal aracı kurum, Yatırımcı adına CAD$620,000 tutarında bir kredi sağlayacaktır. Yatırımcı'nın başka herhangi bir ödeme yapması istenmeyecektir. CAD$180,000 tutarındaki ilk ödeme, kredi faizini ve diğer finansal ücretleri karşılamada kullanılmaktadır. Beş (5) yıllık vade sonunda Yatırımcı'ya hiçbir bakiye geri ödenmeyecektir.

Kredisiz
Yatırımcının CAD$800,000 tutarında bir ödeme yapmasını gerektirir. Yatırımcının ödemesi gereken herhangi bir yönetim harcı, idari harç veya hizmet ücreti bulunmadığı hatırlatılır.

Federal Yatırımcı Göçmen Programi

Bir Kimsenin FEDERAL Yatırımcı Göçmen Olabilmesi İçin

 • Son 5 yıllık zaman zarfında 2 yıl süresince Uygun Bir İşletme'yi yönetmiş ve hisselerinin belirli bir oranını denetlemiş olmalıdır.
  VEYA
 • Son 5 yıllık zaman zarfında 2 yıl süresince en az 5 tam zamanlı çalışanın yöneticiliğini yapmış olmalıdır.
  VE
 • Meşru yollardan edinilmiş en az CAD$1,600,000 tutarında bir servete sahip olmalıdır.
 • Beş yıl, iki ay süreli olarak, CAD$800,000 tutarında bir yatırım taahhüdü altına girmelidir. Kanada Hükümeti, bu yatırımları programa katılan Kanada eyaletlerine dağıtacak ve katılımcı eyaletler tarafından tamamıyla garanti edilen bir Transfer Edilemez Sıfır Faizli Ödeme Senedi daha sonra faizsiz olarak geri ödenmek üzere yatırımcıya verilecektir.

Seçenekler

Kredili
Yatırımcının CAD$180,000 tutarında bir ödeme yapmasını gerektirir. Finansal aracı kurum, Yatırımcı adına CAD$620,000 tutarında bir kredi sağlayacaktır. Yatırımcının başka herhangi bir ödeme yapması istenmeyecektir. CAD$180,000 tutarındaki ilk ödeme, kredi faizini ve diğer finansal ücretleri karşılamada kullanılmaktadır. Beş (5) yıllık vade sonunda Yatırımcıya hiçbir bakiye geri ödenmeyecektir.

Kredili
Yatırımcının CAD$800,000 tutarında bir ödeme yapmasını gerektirir. Yatırımcının ödemesi gereken herhangi bir yönetim harcı, idari harç veya hizmet ücreti bulunmadığı hatırlatılır.